logo

Sezgin sigorta group sigortacılık hizmetlerine 1999 yılında Murat SEZGİN önderliğinde başladı.

Tüm sigorta branşlarında Türkiyenin önde gelen sigorta şirketlerinin Acenteliğini yapmaktadır.Dürüstlük ve güven ilkesiyle çıktığımız yolumuza tecrübe ve Yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek devam etmekteyiz.
Sezgin Sigorta Group enerjik,güleryüzlü ve konusunda uzman kadrosu ile hizmet ilkesini
esas alıp müşteri memnuniyetini ön koşul olarak kabul etmektedir. Kalite ve sınırsız hizmet 
anlayışı ile sektörde ilerlemeye devam etmektedir.Şirketimiz her geçen gün artan tecrübe bilgi
birikimi ve iş kültürü sayesinde sorunsuz olarak işlerinde ilerlemeyi bilmiştir,
şirketimiz kuruluşundan bu yana geçen süreçte sigortalıların yaşamış olduğu sorunları bilmekte ve çözüm üretme noktasında üstüne düşeni en iyi şekilde  yapmaktadır. Yaşam boyunca kazalarının doğal felaketlerin olması muhtemeldir.Önemli olan böyle durumlarda güvende olduğunuzu hissetmeniz ve sıkıntılarla karşılaşmamanızdır.  Bu doğrultuda biz  Sezgin Sigorta Group olarak sizlerin sigorta danışmanlığınızı üstlenip ihtiyaç duyduğunuz her anda Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri ile yanınızda olmayı görev biliriz.

 

Sezgin Sgiorta Yetkili Acentesidir.
Sezgin Sgiorta Yetkili Acentesidir.
Sezgin Sgiorta Yetkili Acentesidir.
 Sezgin Sgiorta Yetkili Acentesidir.

 

 

MAKSİMUM KASKO da Sizi İlgilendiren çok şey var!
Poliçe yılı içinde tazminat alsanız bile HASARSIZLIK İNDİRİMİNİZİN HER BİR HASARDAN SONRA BİR ALT KADEMEDEN DEVAM ETTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?
Anahtar kaybında, 500 YTL'ye kadar kasko poliçenizin size tazminat ödeyeceğini biliyor musunuz ?

EVİM EVİM, GÜZEL EVİM!
Eviniz hasar nedeniyle bir süre için kullanılamaz hale gelirse geçici bir konut için yapacağınız kiralama masrafları, Kiracı iseniz peşin ödenmiş kira kayıplarınız, bina sahibi iseniz mahrum kalacağınız kira geliri Enkazın temizlenmesi masrafları, Binaya ait sabit tesisat ve kısımların çalınmaları, Siz ve birlikte yaşadığınız yakınlarınızın yanlarında bulunan para ve eşyalarının kapkaç ve gasp yoluyla çalınmaları Görsel/İşitsel cihazların kazaen kırılmaları Elektrik akımındaki dalgalanmaların cihazlara vereceği zararlar ile birlikte... 

KASKO YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:
Fiyatın öncelikli tercih olarak dikkate alınmaması gerekir.
Hasarı en çabuk ve eksiksiz ödeyen firmaların tercih edilmesi gerekir.
Poliçede belirtilen araç değeri, aracınız yeni ise anahtar teslim fiyatı, kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prime dikkat edilmesi gerekiyor.Piyasada primi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutuluyor.
Poliçedeki genel ve özel şartların iyi okunması gerekiyor. Grev, lokavt, deprem, sel gibi teminatların bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.
Teminatlar dışında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise primlerin ödeme tarihleri. Çünkü poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksisi ödenmediği takdirde, sigorta teminatı durduruluyor. Bu tarihten sonra meydana gelecek hasarlar ise ödenmiyor.
Prim taksitleri acentelere veya şirketlere elden yatırıldığında karşılığında mutlaka makbuz alınması gerekiyor. Poliçenin enflasyona karşı endeksli olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.
Hazine müsteşarlığı tarafından her üç ayda bir belirlenen ve şirketlere bildirilen araç kasko değeri esas alınarak,kasko poliçesinin düzenletilmesi gerekiyor.

Kaza sonrası yapılması gerekenler:
Kaza sonrası otomobiller hareket ettirilmeden ilgili trafik şubelerine haber vermek ve trafik polislerinin zabıt tutmalarını beklemek gerekiyor. (Eğer kaza bölgesinde trafik şubeleri yerine jandarma varsa, jandarmalar zabıt tutuyor   Alkol muayenesi yapılması gerekiyor.  Sürücünün kazanın meydana geldiği yerden veya tutanaklar tutulduktan ve araç tamirhaneye çekildikten sonra sigorta şirketlerine haber vermesi gerekmektedir.  Bu işlemler sonrasında sigorta şirketi hasarın bedel tespiti için eksper gönderir.Eksperin hasar tespit çalışmaları sırasında hasar dosyasının tamamlanması ve para alınabilmesi için tutulan tutanağın tasdikli örneğini, alkol muayenesi örneğini ve aracın ruhsatının fotokopilerini tamin etmesi gerekiyor.  Aracınızın hasarlı durumunu gösteren fotoğrafları çektirmesi gerekiyor.